DüşünME TaşınMA Toplantıları

DüşünME TaşınMA Toplantıları

DüşünME TaşınMA Toplantıları Formatı

Derneğimizin 7 yıldır devam eden, projelerinden biri olan ve bu güne kadar 10 sezonda 90 farklı etkinlik gerçekleştirdiğimiz, yüzlerce katılımcıyı ağırladığımız DüşünME TaşınMA Toplantıları bir network edinme, sosyal öğrenme ve paylaşım ortamı sağlayan buluşmalardır.

DüşünME TaşınMA Toplantıları formatı şu şekildedir:

Her ayın ilk perşembesi gerçekleştirilir. Konu daha önceden katılımcıların fikirleri alınarak ya da gündemin durumuna göre belirlenir. Gündem belirlendikten sonra hafta başında konu afişi hazırlanarak internet üzerinde duyurulur ve katılımcılar ile paylaşılır. Facebook üzerinden de etkinlik oluşturulur.

Günü, mekânı, saati, konusu ve moderatörü belli olan konu katılımcılar ile tartışılır yeni fikirler ortaya atılır. Etkinlik esnasında aktif bir paylaşım gerçekleştirilir ve Beğen, Paylaş, Yorumla kartları bol bol kullanılır.

DüşünME TaşınMA Toplantılarında paylaşımları ve yorumları bir raportör tarafından kayıt altına alınır ve bir editör tarafından da DüşünMA TaşınMA Twitter hesabından internet ortamına anında aktarım sağlanır.

Bu etkinlikler kapsamında yüzlerce genç belirlemiş olduğumuz konular üzerinde düşünüp taşınarak fikir alışverişinde bulunur. Katılımcılar, DüşünME TaşınMA Toplantıları‘nın sağladığı sosyal öğrenme ve paylaşım ortamı sayesinde farklı platformlarda çalışma, ortaklık kurma imkânına kavuşmuştur.