Çarpan Etkisi Liderlik Projesi

Çarpan Etkisi

İstanbul’un kültür kıyısı olan Üsküdar ilçesindeki 32 ortaöğretim kurumundaki binlerce gence “Proje Yazma, Sosyal Medya ve Teknoloji, Girişimcilik ve Gönüllülük” eğitimlerinin verilmesini kapsayan bir sosyal sorumluluk projesidir. 

14-18 yaş grubu gençler için belirlenen ideal konu başlıklarındaki eğitimler, seminer formatında gerçekleşerek alanında uzman kişiler tarafından verildi. 32 lisede 2000 öğrenciye ulaşıp 50 eğitim gerçekleştirdik. Aramızda çok kıymetli eğitimciler vardı… MOİS Etkinlik Ajansı’nın Başkanı Burak Özcan, Girişim Haber portalının sahibi İdris Cin, Medya Okuryazarlığı Derneği Başkanı Cansu Aydemir, Türkiye Hafıza Şampiyonu Yunus Emre Karahan gibi genç ve girişimci isimleri bu projede gençlerle buluşturduk. 

Eğitimlere katılıp “Benim de Çarpan Etkisi Oluşturacak Bir Fikrim Var!” deyip fikrini projeye dönüştürüp başvuru formunu dolduran ve projesi desteklenmeye hak kazanan kişiler Bursa Gezisi ile ödüllendirdik. Bursa’ya giderek 2 gece 3 gün süren Proje Döngüsü, Liderlik ve Takım Çalışması, Topluluk Önünde Konuşma ve Etkili Sunum Becerileri Eğitimleri ve atölye çalışmaları yaptık. Projenin sonunda 60 tane sosyal sorumluluk projesinin daha hayata geçmesi ile girişimci, gönüllü ve aktif yurttaşlık kavramını benimsemiş genç liderlerin yetişmesine vesile olduk.