Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

Düşün Taşın Derneği olarak 2020 yılında yepyeni bir heyecan içerisindeyiz. 10 yıldır yürütmekte olduğumuz projelerin, farkındalık alanında yaptığımız çalışmaların ve hayatlarına dokunduğumuz genç arkadaşların sayısı yüz binleri geçti

Bir hayâl ile 2010 yılında tohumları toprağa saçılan bu iyilik hareketinin giderek büyümesi ve güçlenmesi; dernek üyelerimizin özverili çalışmasına bağlıdır. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızın çizmiş olduğu vizyon, bize inanan destekçilerimiz ve onursal üyelerimizin katkılarıyla bu hareket meyve vermeye devam edecektir. 

Kendilerini hem sosyal hem kişisel hem de akademik olarak geliştirmek için çalışmalar yapan dernek üyelerimizi, Türkiye’nin geleceğine yatırım yapan gençler olarak yetiştirebilmek ve bu gençlere uygun atmosferi sağlamak hususunda üzerimize düşeni var gücümüzle yapacağız.

 “Gönlüm uçmak isterken semavi ülkelere;

Ayağım takılıyor yerdeki gölgelere” diyen Üstâd Necip Fazıl Kısakürek’in de şikâyetçi olduğu “Gölgelerin varlığını bilip, bu ve benzeri tüm olumsuzluklara kulağımızı tıkayıp, hedeflerimiz doğrultusunda” derneğimizin 20. yılına denk gelen 2030 yılında Düşün Taşın Üniversitesi’ni kurmak için çalışıyoruz.

Belirlediğimiz tüm bu hedefler doğrultusunda atacağımız AKİLÂNE adımlar, Rabbimizin yardımı ve bize gönül verenlerin varlığıyla daha da güçlü olacak…

Çünkü “AŞAĞIDA DAHA ÇOK YER VAR…”